У вас в компанії працює злодій? На його візитці, звичайно, може бути вказана інша посада - «менеджер по закупкам», «заступник директора по господарській частині», «завгар» - але суті це не міняє. Яку зарплату ви не платили б таким людям, їх мозок судорожно думає над тим, на скільки вас сьогодні можна «нагріти», та так, щоб не попастися. Ми пропонуємо боротися з ними їхньою ж зброєю. Спробуйте «пограбувати» їх.

 

Ми раніше думали, що якщо в нинішній непростий час продавати партнерам запчастини за оптовими цінами, це дозволить їм оптимізувати витрати. Але в дуже багатьох випадках наша ініціатива не досягає мети, а підвищує дохід недбайливих співробітників, наших клієнтів для яких добробут рідної компанії - річ богопротивна. Звичайно, можна почати з пошуку чесної людини, яка буде займатися закупівлями і забезпеченням. Але наша практика показує, що таких співробітників - один з двадцяти. Решта у вивченні абетки бізнесу застрягли десь між словами «відкат» і «своєчасна втеча». Обманюють по-різному. Один вимагає банальний хабар, зрозуміло, потім це позначається на ціні. Інший розраховує на знижку, яка осяде в його кишені, так і не дійшовши до клієнта. Третій відразу пропонує виставляти завищений прайс, а різницю рекомендує направляти йому в білому конверті. Четвертий просить поставити дешеву деталь, а рахунок виставити за дорогу ...

Поставляючи запчастини для парків багатьох компаній, яких тільки хитрощів ми не надивилися. Тому настійно радимо використовувати кілька простих рецептів боротьби з такими «комерсантами». Найчастіше вони банальні і зрозумілі, але чомусь практично всі про них забувають.

Найголовніше - не лінуватися перед початком співпраці та закупівель провести бесіди на рівні власника або директора майбутнього партнера. Ви будете приємно здивовані реальними цінами. Не ігноруйте тендери і особисто контролюйте їх проходження. Якщо процедура буде організована чесно, ви однозначно отримаєте кращу пропозицію. По кожній групі товарів постачальників зараз більш ніж достатньо.

Яка б прекрасна не була співпраця, мінімум раз в два місяці особисто контролюйте планові закупівлі та можливі скачки цін. Один з директорів був вельми здивований, коли під час відпустки свого завгара він особисто замовив у нас додатковий комплект зчеплення, який обійшовся йому по корпоративній знижку чомусь на 500 грн дешевше комплекту, що надійшов тижнем раніше.

Деякі власники перевіряють своїх нечистих на руку закупівельників «лівою» пропозицією з хорошим відкатом. І правильно роблять! Жадібність останніх губить - зараз вони зовсім забули про обережність. Також не нехтуйте простежити за рівнем життя співробітників. Якщо завгар при зарплаті в 6 тис. грн здатний обслуговувати кредит за новою Toyota Camry, можете тільки порадіти своїй філантропії. І проводьте регулярні кадрові ротації. Немає нічого гіршого, ніж налагоджені дружні зв'язки вашого закупника. Нічого, крім його особистого збагачення, вони не принесуть.

Так, може вищесказане є надто категоричним, але ми вважаємо за краще, щоб наші старання в роботі з корпоративним сегментом приносили користь власнику бізнесу. І зовсім не хочеться розробляти вигідні цінові пропозиції, які потім годують зарвавшогося корпоративного злодія. Не лінуйтеся цікавитися такими речами, як закупівлі. Власники бізнесу, які знаходили час для особистих зустрічей з нами і домовлялися про реальні умови, скорочували витрати на утримання автопарку на 15-20%. Ті ж, хто повністю довіряв закупникам, найчастіше цієї різниці не дораховувалися - вона осідала в кишенях останніх. Так що забудьте про довіру. Економте, «грабуючи» свій безчесний персонал. Адже, як казав мудрий дядечко Скрудж, якого так любить цитувати Уорен Баффет, «зекономлений долар - це зароблений долар».

 

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка