Просування нових технологій і платних сервісів на телекомринку утруднено через особливості українського менталітету, піратства та браку якісного контенту.

Телекомунікаційні мережі охоплюють понад три мільйони українських домогосподарств. Велика частина користувачів кабельного телебачення компанії вибирають базовий пакет послуг. Переконати українців купувати розширені або преміальні пакети телеканалів непросто. На те є кілька причин.

По-перше, ще жваво сприйняття з радянського минулого про «безкоштовне телебачення». Поява кабельного телебачення в кінці 90-х стало для багатьох «вікном у світ», оскільки дало доступ до міжнародних телеканалів, недоступним для прийому на домову антену. Правда, не всі споживачі розуміють, що якісні телеканали не хочуть пропонувати себе глядачеві безкоштовно.

По-друге, через прагнення скоротити витрати користувачі не завжди готові переходити на більш сучасні телевізійні формати. Розвиток цифрового і HD телебачення стимулюється і виробниками телевізійної техніки, і провайдерами, і компаніями, що створюють контент. Сучасні телевізійні стандарти давно вже норма в західних країнах. В Україні поки що далеко не всіх цікавить більш висока якість, якщо за нього доведеться додатково платити. Однак споживачам всіляко намагаються показати різницю і переконати в тому, що якість коштує запрошуваних грошей. Зокрема, ми плануємо запропонувати тестовий перегляд HD-каналів в більш доступних за вартістю цифрових пакетів.

На щастя, в розвитку нових телевізійних форматів беруть участь всі ланки ланцюжка - від виробників техніки і контенту до провайдерів. Подібна спільна робота, нехай і не відразу, обов'язково дасть позитивні результати. Уже зараз багато компаній, що випускають телевізори, відмовилися від створення звичайних моделей, і продають тільки моделі Full HD. Ті, хто хоч раз бачив фільми і передачі в HD-якості, погодяться, що різниця суттєва.

Шкода тільки, що цікавого, якісного контенту не так багато, як хотілося б. Провайдери шукають цікаві канали по всьому світу і допомагають їм стати доступними для українських глядачів. Вітчизняних виробників мало. Їх і не буде, якщо не вирішити проблему з порушенням авторських прав. Україна втрачає величезні суми через недоліки законодавства. Виробникам контенту немає сенсу працювати в цій країні, якщо грошей за свій продукт вони не отримають. Докладається багато зусиль для запобігання піратства: проводяться круглі столи, конференції, дотримуються всі міжнародні норми в області авторських і суміжних прав і , що потрібно і від партнерів. Однак до тих пір, поки держава не призведе законодавство до європейських норм, а споживачі не усвідомлять, що оплата контенту - єдиний спосіб його отримати, піратство в Україні процвітатиме.

Потрібно докласти чимало зусиль, щоб змінити ситуацію, донести споживачам думку про те, що якісний товар не може коштувати дешево. Багато хто відмовляється від політики зниження цін на послуги, оскільки вважається, що крім зменшення прибутку компанії це може привести до того, що у споживача формується деформоване розуміння вартості послуги і, як наслідок, клієнти в майбутньому взагалі виявляться не готовими платити за телебачення та інтернет. Зараз основна маса зусиль спрямована на популяризацію ідеї високоякісного платного контенту. Незважаючи на те, що українці поки що не завжди готові платити за якісний продукт, я сподіваюся, нам вдасться змінити ситуацію.

 

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка