КРЕДИТИ З КОМПЕНСАЦІЄЮ ДЛЯ ФЕРМЕРІВ, АГРАРІЇВ

Льготні умови для аграріїв

Засоби для забезпечення потреб сільськогосподарського циклу

Гнучкий графік погашення

Додаткові кошти на особистий рахунок

Техніка під 0,1% річних

Програми компенсації

 

 

 

Проаналізувавши потреби фермерських господарств за 2018 рік, в Банку врахували побажання і пропозиції виробників сільськогосподарської техніки та обладнання, вийшло розробити вигідні пропозиції для фермерів. Це програми кредитування купівлі обладнання та сільгосптехніки в лізинг, це кредитні лінії на поповнення оборотних коштів.

Новий рівень - це заставна кредитна лінія Агросезон терміном до 2 років з можливістю оформити до 20 мільйонів гривень. Сільгоспвиробникам необхідні кредити, які оформляються в максимально стислі терміни - це без заставна кредитна програма АгроКуб терміном кредитування на 1 рік, з сумою кредиту до 1 мільйона гривень, який видається максимум на протязі 3 днів, це Гарантовані платежі, основною перевагою якої є низька кредитна ставка і прямий контакт з дилерами і виробниками сільгосптехніки та обладнання, посівних матеріалів і засобів захисту рослин і т. д.

 

Кредитні продукти ПриватБанку для агровиробників:

 • Лізинг на покупку техніки, обладнання, транспорту, кредити на покупку техніки з компенсацією частини вартості від держави - «Кредит Сільськогосподарської техніки», в розмірі 1% річних на будь-яку сільгосптехніку.
 • Кредитні лінії (поновлювані і не поновлювані терміном до 5 років), в тому числі Агросезон - кредит від 500 000 до 20 000 000 грн.
 • Програма КУБ (Країна успішного бізнесу). АгоКУБ - термінові кредити без застави до 3 000 000 грн. на 12 місяців
 • Гарантовані платежі

Всі наші кредити підлягають державним компенсаціям. Ми кредитуємо до 90% вартості техніки та обладнання. Державна підтримка забезпечує мінімізацію витрат на обслуговування кредиту.

 

Переваги кредитування в ПриватБанку:

 • Кредити з компенсаціями 2019оплата до 90% вартості техніки за рахунок кредитних коштів
 • підтримка держави - компенсація вартості техніки і відсотків по кредиту
 • заставою виступає майно, придбане за рахунок кредитних коштів
 • швидке оформлення без додаткових комісій

ПриватБанк - єдиний банк, який чітко показує кредитні ставки, без прихованих комісій, максимально прозоро! Ми даємо повну інформацію про вартість кредиту, ми єдині лояльні до наших клієнтів - будь-який фермер може узгодити з банком індивідуальні графіки погашення кредиту. Якщо це лізинг або кредит - погашення по тілу кредиту мінімум 2 рази на рік, вибір періоду погашення залишається за Вами, як Вам зручно. Якщо це бланковий кредит, такий як Куб - перші 6 місяців це пільговий період, в якому погашаються тільки відсотки, тобто від посіву до збирання врожаю фермер не обтяжений погашенням кредиту.

Часто виникає питання, яким чином можна вплинути на рішення про можливість фінансування?

- ПриватБанк працює в рамках постанови НБУ № 351. Якщо в банк своєчасно надана фінансова звітність, якщо в банку є інформація про структуру власності, надана інформація про розмір земельного фонду, про кількість співробітників, що працюють на Вашому підприємстві - це половина позитивного рішення виділення кредиту. Ми також оцінюємо позитивні Ваші результати, позитивний власний капітал відповідно до Вашої фінансової звітності - це друга половина можливості прийняття позитивного рішення про надання кредиту.

 


 

УМОВИ КРЕДИТНОЇ ЛІНІЇ АГРОСЕЗОН

Кредитна лінія Агросезон - відновлювальна кредитна лінія з оформленням термінових етапів фінансування для забезпечення потреб сільськогосподарського сектора. З кредитом Агросезон ви зможете вирішити проблеми, і забезпечити ефективний розвиток свого підприємства. Це кредит для фінансування сільгоспвиробників для придбання агрокомпонентов - палива, запчастин та інших витрат, необхідних для ведення сільськогосподарської діяльності.

За допомогою кредитної програми Агросезон Ви зможете забезпечити безперебійну роботу сільськогосподарського циклу:

 • ПММ, засоби захисту рослин, добрива, насіння
 • Поточний ремонт сільськогосподарської техніки, устаткування, приміщень
 • Купівля запасних частин для техніки та обладнання, будівельних матеріалів, оплата ремонтних робіт
 • Придбання основних засобів, допоміжної техніки, устаткування
Перевага кредитної програми Агросезон:
 • Кредитування живими грошима
 • Використання коштів на різноманітні потреби сільськогосподарського циклу
 • Графік використання і погашення засобів адаптований до циклам сільського господарства
 • Оформлення етапів фінансування в зручний для Вас період, в залежності від потреб сільськогосподарського циклу
 • Можливість купувати матеріали дешевше за рахунок збільшення обсягів закупівлі та знижок від постачальників - галузевих партнерів ПриватБанку

 


 

УМОВИ КРЕДИТНОЇ ПРОГРАМИ АГРОКУБ

Це кредит для фінансування на придбання необхідної сільськогосподарської техніки, палива, насіння і інших необхідних складових Вашого агробізнесу.

АгроКуб - кредити на розвиток середнього і малого бізнесу для активних підприємців та юридичних осіб, які бажають розпочати власний бізнес або хочуть розвинути свою особисту справу, прагнуть вивести підприємництво на новий рівень для себе і для створення нових робочих місць в Україні. До 1 000 000 грн. терміном на 1 рік без застави на пільгових умовах для аграріїв, фермерів і сільгоспвиробників за державними програмами підтримки і компенсації кредитів, покупки техніки і обладнання.

Для отримання фінансування на придбання необхідної сільгосптехніки, палива, насіння і інших необхідних складових Вашого бізнесу скористайтеся кредитною програмою АгроКУБ для підприємців і юридичних осіб сільськогосподарського сектора, вид діяльності яких пов'язаний з тваринництвом і рослинництвом.

За кредитною програмою АгроКуб рішення приймається миттєво, тобто сьогодні Ви подаєте заявку - завтра отримуєте кредит до 1 000 000 грн. Процентні ставки по кредиту АгроКуб підлягають державній компенсації.

 


 

УМОВИ КРЕДИТНОЇ ПРОГРАМИ «ГАРАНТОВАНІ ПЛАТЕЖІ»


Це кредит терміном до 365 днів. У Вас є можливість здійснювати безготівкові розрахунки з партнерами в заздалегідь обрані терміни, завдяки ліміту фінансування наданого банком. Для кожного з Вас розрахована сума ліміту, яку Ви можете використовувати на купівлю насіння, добрив, комплектуючих для техніки і т.д. Отримавши від наших партнерів відстрочку платежу, за рахунок лімітів Гарантованого платежу, в межах 500 000 грн. на 12 місяців, Ви гарантуєте постачальнику свою платоспроможність і своєчасно отримати техніку або обладнання під гарантію банку. Наші партнери компенсують процентну ставку і готові надати відстрочку до 15 днів. І в той же час Ви отримуєте компенсацію від держави.

 

 


Часто задаваемые вопросы:


 

ДЕРЖКОМПЕНСАЦІЇ АГРАРІЯМ ЧЕРЕЗ ПРИВАТБАНК

У 2017 році ПриватБанк приєднався до програм компенсацій, у 2018 році Приватбанк збільшив кількість клієнтів в сфері сільського господарства на 12%. Збільшення частки ринку кредитування банком сільськогосподарських підприємств стало можливо завдяки цікавим і вигідним кредитним продуктам, розроблених спеціально для агросектора і які підлягають державній компенсації.

Результати роботи за програмами компенсації в 2017 - 2018 рр.

Рік

Кількість заявок

Розмір виплат

Частка банку на ринку

2017

700

70 млн. грн.

51%

2018

7 800

423 млн. грн.

65%

  

У 2017 році нашими клієнтами було подано близько 700 заявок на отримання компенсацій, було компенсовано державою 70 000 000 гривень. У 2018 році відбувся значний приріст клієнтів, завдяки розширенню програми компенсацій з боку держави, і спрощення схеми відшкодування компенсацій з боку банку. За 2018 рік подано близько 7 800 заявок, за якими відшкодовано державою більше 420 000 000 гривень. Ми сподіваємося, що в 2019 році сума компенсацій збільшиться як мінімум в 2 рази, тому що ми автоматизували процес подачі заявок та відшкодування компенсації. Клієнтам тепер не потрібно постійно звертатися до менеджера банку для уточнення стадії компенсації, повідомлення будуть приходити клієнту в автоматичному режимі. Крім того було знято обмеження по кількості володіння фермерам землею.

Існує програма компенсації згідно Постанови № 300 - це компенсація відсотків за кредитами в розмірі 50%. Тобто Ви отримаєте компенсацію в розмірі 50% процентної ставки. В даному виді компенсацій відсутні обмеження по формі власності - Ви не обов'язково повинні бути фермерським господарством. Відсутні обмеження щодо обсягу виручки. Дана програма компенсації працює без участі банків. Банк буде сповіщати Вас про можливість прийняття участі в цій програмі. Найближчим часом Мінагро опублікує перелік необхідних документів.

У ПриватБанку максимально спрощена система подачі документів, Вам достатньо:

 • ознайомитися з переліком документів, опублікованих на сайті
 • подати заявку на компенсацію у відділенні банку або на сайті, після чого з Вами зв'яжеться наш менеджер
 • передати менеджеру Банку всі необхідні документи
 • очікувати повідомлення про передачю в реєстр Міністерства Агро Політики

Як працюють програми державної компенсації

 • Ви оплачуєте техніку власними коштами або за рахунок кредиту АгроКУб або кредитної лінії.
 • Подаєте в ПриватБанк заявку і документи, що підтверджують придбання техніки і обладнання.
 • ПриватБанк надає Міністерству аграрної політики інформацію про суму коштів, що підлягають частковій компенсації.
 • ПриватБанк отримує від Міністерства аграрної політики кошти, призначені для компенсації.
 • ПриватБанк перераховує компенсацію на Ваш рахунок.

У програмі беруть участь тільки державні банки. ПриватБанк є одним з уповноважених банків за програмою.

Якщо Ваша компанія є сільгоспвиробником і планується придбання сільгосптехніки або обладнання, ми допоможемо скоротити витрати на придбання. На сайті Мінагрополітики опублікований перелік сільгосптехніки українського виробництва, за яку можна отримати компенсацію.

Важливо! Придбання техніки або обладнання необхідно здійснити у виробника, який є акредитованим учасником програми, і оплатити покупку через уповноважений банк, в т. ч. ПриватБанк. Повний перелік умов для виплати компенсації наведено в Постанові.

Також Ви можете розраховувати на компенсацію за техніку та обладнання придбані в 2018 році. Якщо платіж за сільгосптехніку вітчизняного виробництва із затвердженого списку був проведений через ПриватБанк, ми допоможемо отримати компенсацію. Вам достатньо подати заявку.

Державні програми компенсації техніки, обладнання, відсотків в 2019 році:

 • Програма компенсації вартості вітчизняної техніки:

- 25% для всіх підприємств агробізнесу, які придбали техніку починаючи з 01.01.2018;

 - додатково 15% (тобто всього 40%) для невеликих фермерських господарств *, які придбали техніку починаючи з 01.01.2018.

 • Програма для невеликих фермерських господарств * по здешевленню кредитів АгроКУБ до 500 тис. гривень і непоновлюваних кредитних ліній до 3 років до 9 млн. грн. для придбання основних засобів, будівництва / реконструкції об'єктів сільськогосподарського призначення.
 • Програма компенсації вартості 80% насіння вітчизняної селекції (до 60 тис. грн.) невеликим фермерським господарствам *.
 • Програма здешевлення кредитів підприємствам в області тваринництва (вівчарство, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво і аквакультури).
 • Програма компенсації 25% суми кредитів до 5 років на будівництво / реконструкцію тваринницьких комплексів.

* Фермерські господарства з виручкою до 20 000 000 гривень.

У березні 2019 року Міністерство Агро Політики України озвучить зміни до постанов щодо компенсацій фермерським господарствам і техніки:

 • Постанова № 130 від 01.03.2017г. і Постанова № 86 від 07.02.2018г. для всіх підприємств агро бізнесу
 • Постанова № 106 від 07.02.2018г. для фермерів з річним оборотом до 20 000 000 гривень
 • Постанова № 107 від 07.02.2018г. для підприємств агробізнесу в сфері тваринництва

Якщо у Вашого підприємства не достатньо коштів для купівлі техніки, устаткування або насіння, ПриватБанк пропонує скористатися кредитними продуктами, за якими Ви можете отримати державну компенсацію.

 


Програма компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва:

Постановами КМУ № 130, №86 та №106 затверджено програму компенсації 25% (а для фермерських господарств * додатково - 15%) вартості вітчизняної сільгосптехніки.

* Фермерські господарства з річною виручкою до 20 млн грн.

Якщо Ваше підприємство відчуває брак коштів - Ви завжди можете скористатися кредитом АгроКУБ або не відновлюваною кредитною лінією - до 5 років або відновлювальною кредитною лінією з можливістю багаторазово вибирати і погашати позикові кошти протягом терміну дії кредитного договору в межах встановленого ліміту фінансування.

Пакет документів, необхідний для отримання компенсації:
 • Заявка на отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки і обладнання вітчизняного виробництва *.

 • Платіжне доручення із закупівлі техніки **;

 • Акт прийому-передачі техніки та обладнання * (обов'язково з "мокрими" печатками);

 • Свідоцтво про державну реєстрацію техніки ** (якщо техніка підлягає обов'язковій державній реєстрації);

 • Виписка з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, підтверджений державним реєстратором про те, що клієнт - не банкрут, а також не знаходиться в процесі ліквідації;

 • Довідка (приклад), підтверджена ДФС, про відсутність простроченої більш ніж на шість місяців заборгованості перед: державним бюджетом України, пенсійним фондом України, фондами загального обов'язкового державного соціального страхування. (Форма Довідки про відсутність заборгованості по податках, зборах, платежах, затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України № 567от 10 жовтня 2013 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 року за № 1842/24374)

 • Згода на розкриття банком Міністерству аграрної політики інформації про сільгосптоваровиробника, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані.

 • Для отримання додаткової компенсації в розмірі 15% вартості придбаної техніки та обладнання, фермерські господарства з виручкою до 20 мільйонів гривень додатково, подають в ПриватБанк копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копію договору про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, створених без набуття статусу юридичної особи відповідно до статті 81 Закону України «Про фермерське господарство»).

 • Документи, що підтверджують право власності або використання / оренди земельної ділянки.

 • Заявка на агрокомпенсацію 15%

  * Днем придбання техніки і обладнання вважається дата здійснення повної оплати вартості техніки та обладнання.

  ** Копії подаються в банки разом з оригіналами (копії завіряються підписом уповноваженої особи сільгосптоваровиробника).

 


Програма здешевлення кредитів для малих фермерів

За рахунок щомісячних державних компенсацій в 2018 році вартість кредитів * АгроКУБ і непоновлюваних кредитних ліній в ПриватБанку для невеликих фермерів ** складе 1% річних.

* Кредити, отримані з 01.01.2018.

** Фермерські господарства з річною виручкою до 20 млн грн. Примітка: компенсацію в розмірі фактично виплачених відсотків (комісій) за вирахуванням 1% річних (але не більше 1,5 облікової ставки НБУ) в рамках кредитних програм можуть отримати тільки підприємці з формою підприємницької діяльності «Фермерське господарство».

Програма здешевлення кредитів в рамках підтримки фермерства діє згідно з постановою КМУ №106 через компенсацію відсотків в розмірі 1,5 облікової ставки НБУ, але не вище фактично виплачених відсотків (комісій) за вирахуванням 1 відсотка річних в рамках кредитних програм:

 • АгроКУБ до 500 тис гривень для здійснення виробничих витрат
 • Непоновлювані кредитні лінії (запуск нового продукту планується в березні) до 9 млн. Грн. до 3-х років для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов'язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об'єктів сільськогосподарського призначення

Компенсація здійснюється щомісяця виходячи з суми фактично сплачених відсотків за відповідний період згідно з кредитною угодою.

Пакет документів, необхідний для отримання компенсації:
 • Копія статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копія договору про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, створених без набуття статусу юридичної особи відповідно до статті 81 Закону України "Про фермерське господарство"), або копія статуту сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу;

 • документи, що підтверджують право власності та / або користування земельною ділянкою (щодо сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу - для кожного члена кооперативу);

 • копія фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік (для фермерського господарства);

 • довідка, що діє на дату подачі заявки, про відсутність заборгованості по податках, зборах, платежах, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів - в паперовому вигляді або сформована в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному сайті УКРІНФОРМ;

 • згода одержувача про надання державним банком Мінагрополітики інформації, що становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною державним банком.

 • Заявка на отримання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств

Для фінансування, Ваше підприємство може скористатися невідновлювальної кредитної лінії або кредитом АгроКУБ.

Додатково можливе отримання компенсацій по окремим державним програмам на:

- закупівлю насіння

- покупку техніки

Згідно з Постановою КМУ № 106 одне фермерське господарство або кооператив може скористатися компенсацією за державною програмою тільки по одному кредиту в рік.

 


Програма здешевлення кредитів підприємствам в галузі тваринництва

Програма здешевлення кредитів для підприємств в галузі тваринництва, а саме: вівчарство, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво і аквакультура (пункти 4 і 6 постанови КМУ №107) з компенсацією в розмірі фактично виплачених відсотків (комісій) за вирахуванням 3 відсотків річних в рамках програм:

 • КУБ / АгроКУБ до 1 мільйона гривень для здійснення виробничих витрат
 • За кредитними лініями до 5 років в розмірі до 100 млн. гривень для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов'язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об'єктів сільськогосподарського призначення

* Кредити, отримані з 07.02.2018 року

Компенсація здійснюється щомісяця виходячи з суми фактично сплачених відсотків за відповідний період згідно з кредитною угодою.

Для фінансування Вашого підприємства скористайтеся невідновлювальної кредитної лінії або кредитом АгроКУБ.

Додатково можливе отримання компенсацій за окремими державними програмами на:

- закупівлю насіння

- покупку техніки

Згідно з Постановою КМУ № 106 одне фермерське господарство або кооператив може скористатися компенсацією за державною програмою тільки по одному кредиту в рік.

Пакет документів, необхідний для отримання компенсації:
 • Копії документів про оплату товарів, робіт, послуг для підтвердження використання кредитних коштів на цілі, визначені в першому абзаці цього пункту;

 • виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

 • довідка, що діє на дату подання заявки про відсутність заборгованості з податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів - в паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному сайті УКРІНФОРМ;

 • згода про надання Мінагрополітики інформації про нього, що становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною банком.

Згідно з пунктом 11 Постанови КМУ №107 суб'єкт господарювання, який отримав додаткове часткове відшкодування вартості об'єктів за державною програмою, не має права на отримання відшкодування суми кредиту.

 


Програма компенсації 25% вартості витрат для будівництва тваринницьких комплексів

Згідно з постановою КМУ №107 Ви можете отримати компенсацію 25% суми кредиту * до 5 років до 500 млн. Грн., Отриманої на будівництво / реконструкцію тваринницьких ферм і комплексів для утримання великої рогатої худоби, свиней, птиці (в тому числі водоплавної птиці та індиків ), доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції (молока, м'яса, побічних продуктів тваринного походження, які відносяться до II категорії).

* Кредити, отримані з 07.02.2018 року

Пакет документів, необхідний для отримання компенсації:
 • Документи, що підтверджують використання кредитних коштів на цілі, визначені в першому абзаці цього пункту, відповідно до умов кредитного договору;

 • виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

 • довідка, що діє на дату подачі заявки, про відсутність заборгованості з податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів - в паперовому вигляді або сформована в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному сайті ДФС;

 • згода про надання Мінагрополітики інформації про нього, що становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною банком.

Для фінансування Вашого підприємства скористайтеся невідновлювальної кредитної лінії до 5 років.

 

 


Програма компенсації вартості 80% насіння вітчизняної селекції

Згідно з постановою КМУ №106 для фермерських господарств * можлива компенсація вартості насіння вітчизняної селекції категорій «базові», «сертифіковані» в розмірі 80% без урахування ПДВ, але не більше 60 000 гривень на одне господарство.

* Фермерські господарства з річною виручкою до 20 млн грн.

** Програма діє з 01.01.2018.

Для фінансування Вашого підприємства Ви можете скористатися кредитами ** АгроКУБ або кредитною лінією від ПриватБанку. Також, завдяки кредитам АгроКУБ можливе отримання додаткових компенсацій відсотків за окремою державною програмою.

** компенсації передбачені за кредитами, отриманими з 07.02.2018 року

Пакет документів, необхідний для отримання компенсації:

 • Копія статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копія договору про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, створених без набуття статусу юридичної особи відповідно до статті 81 Закону України "Про фермерське господарство"), або копія статуту сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу;

 • документи, що підтверджують право власності та / або користування земельною ділянкою (щодо сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу - для кожного члена кооперативу);

 • копія фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік (для фермерського господарства);

 • довідка, що діє на дату подачі заявки, про відсутність заборгованості по податках, зборах, платежах, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів - в паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному сайті УКРІНФОРМ;

 • згода одержувача про надання державним банком Мінагрополітики інформації, що становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною державним банком;

 • сертифікат, що засвідчує сортові якості насіння;

 • сертифікат, що засвідчує посівні якості насіння;

 • платіжне доручення про оплату за насіння;

 • накладна (товарно-транспортна накладна) на придбане насіння;

 • акт про висіві придбаного насіння за формою, затвердженою Мінагрополітики.

 • Заявка на отримання часткової компенсації вартості придбаного насіння

Згідно з Постановою КМУ № 106 одне фермерське господарство або кооператив може скористатися компенсацією за державною програмою тільки один раз в рік.

1

Урядова програма підтримки! Уряд дає 2 500 гривень допомоги фермерам.

2

Держава компенсує фермерам 20% вартості техніки вітчизняного виробництва!

3

Державна підтримка аграріям за покупку сільгосптехніки збільшена до 25%

 

4

Держава повертає відсотки фермерам за кредит без застави від ПриватБанку

 

5

Компенсація 80% вартості саджанців

 

6

Здешевлення кредитів

 

7

Урядова програма по якій будь-які фермери, аграрії та сільгоспвиробники можуть отримати дотації з бюджету

 

8

Державна програма компенсації фермерам і сільгоспвиробникам 70% від вартості купленої техніки

 

Інформація актуальна на 26-02-2019 

 

Доступні кредити 5 7 9. Державна програма компенсації